Lapsevanemale


KASULIKUD LEHED

Valminud on veebileht tarkvanem.ee

Tervise Arengu Instituudi (TAI) loodud veebileht tarkvanem.ee koondab infot, nõuandeid ja nippe igas vanuses laste vanematele.
Vanemlikke oskusi saab ja peabki õppima. Seetõttu on veebis kaetud lai valik teemasid, millega kõigil emadel-isadel on kasulik kursis olla. Näiteks lapse areng, toitumine, liikumine, laps ja alkohol, laps ja narkootikumid, tubakas, lapse vaimne tervis, seksuaalkasvatus, laps ja digimaailm ning kasuperes kasvav laps.

Tarkvanem.ee veebist leiab ka infot vanemlike oskuste arendamise koolituste kohta. Muuhulgas tutvustatakse rahvusvahelist 2–8-aastaste laste vanematele suunatud vanemlusprogrammi Imelised Aastad, millel on uuringute põhjal väga head tulemused vanemate stressi vähendamisel ja lapse käitumise suunamisel.


Samuti vaata:

Tartu Linnavalitsuse haridusosakond

Hariduse Tugiteenuste Keskus

https://rajaleidja.ee/ 

Päevakavad 2020/2021


HOOLEKOGU:

Lasteasutuse hoolekogu on lapsevanemate kogu, kuhu kuuluvad kõigi rühmade lapsevanemate esindajad, lasteaia töötajate ja linnavalitsuse esindaja. Hoolekogu kinnitab Tartu Linnavalitsus igaks õppeaastaks. Vaata 2021/2022 õppeaasta koosseisu.

Hoolekogu esimees on Tairo Talvis.

Oma töös lähtub hoolekogu põhimäärusest.  Tartu Lasteaed Meelespea lähtub Tartu Linnavalitsuse määrusest "Hoolekogu moodustamise kord ja töökord".
 

Ajakirjad lapsevanemale, perefoorumid, koolitused, nõustamine

www.vauva.fi (soome keeles)

www.perhe.fi (soome keeles)

www.miksike.ee

Hea alguse metoodika

www.lastekaitseliit.ee Eesti Lastekaitse Liit

www.perekool.ee Eesti Ämmaemandate Ühingu interneti väljaanne, foorumid

www.laps.ee Eesti Lastevanemate Liit

www.syda.ee Eesti Laste Südameliit

http://www.pki.ee/et Perekasvatuse Instituut